Druhy masáží:

Klasické masáže se používají k uvolnění ztuhlého svalstva, bolestivých kloubů, slouží k uvolnění celého těla nebo jeho částí dle rozsahu masáže. Jsou vítané po úrazech a námaze, uvolňují lymfatický systém a prokrvují celé tělo. Masáž šíje pomáhá od bolesti hlavy. Masáž rukou je prevencí zánětu karpálních tunelů.

 

Tejpování neboli kinesio tejpování, je metoda funkčního tejpování vyplývající z poznatků kineziologie. Touto metodou fyzioterapie lze ovlivnit svaly, aby se uvolnily a nebolely.

 

Breussovu masáž vytvořil rakouský léčitel a lidový expert medicíny p. Rudolf Breusse. Jde o jemnou, citlivou masáž zad v oblasti páteře,  uvolňující tělesné i duševní bloky a regenerující meziobratlové ploténky.Tato mimořádně účinná metoda maximálně ulevuje od bolesti v oblasti kříže, beder, ale i krční páteře Breussova masáž je jedna z mála účinných teripií, která je možná při akutních problémech bolestí zad, jako je ischias. Účinnosti masáže napomáhá třezalkový olej,

 

Čokoládová masáž zad s kávovým peelingem Čokoládová procedura významně tonizuje a vyhlazuje pokožku, skvěle působí proti celulitidě a zanechává pokožku jemnou a vláčnou. Je zdrojem vitaminů, minerálů a antioxidantů. Čokoládová masáž zjemňuje pokožku a zpomaluje proces stárnutí. Peeling odstraňuje odumřelé buňky. Masáž lávovými kameny patří mezi top masáže a navozuje velmi rychlé psychické uvolnění a celkový relax těla a mysli. Ovlivňuje fyziologické procesy, uvolňuje, odstraňuje nervozitu a stres, nespavost a uleví od bolestí v kloubech.

Výsledek obrázku pro masáže

Indické odbourání stresu je regenerační a relaxační masáž šíje, hlavy a obličeje převzatá z Indie. Je to uvolňující masáž uvolňující horní části zad, šíje a obličeje. Tato metoda pomáhá od bolesti hlavy, prokrvuje pokožku hlavy a ovliňuje pozitivně stav vlasů a je to velmi příjemná relaxační masáž.

 

Medová detoxikační masáž zad je velmi vhodná na očistu – detoxikaci těla a posílení imunity.která pomáhá při stresu, napětí, nezdravém životním stylu, chronických nemocech, únavě a vyčerpání. Během masáže jsou vzniklým podtlakem doslova vysávány léty nashromážděné jedovaté látky a usazeniny, kterých se tělo samo nedokáže zbavovat. Detoxikace je v dnešní době velmi důležitá a medová masáž je jedna z účinných forem, jak tělu významně odlehčit od zátěže. Na jedné straně se přes pokožku dostávají živiny z medu do krevního oběhu a na straně druhé přes pokožku zad se toxiny uvolňují do medu a v průběhu masáže vytvoří s medem šedobílou hmotu, která se ze zad setře mokrou žínkou. Masáž je vhodná při pocitu vyčerpanosti a problémech s nespavostí. Celkové zanesení toxiny a s tím související ztráta schopnosti se toxinů zbavovat je příčinou celé řady chronických civilizačních onemocnění a rizikových stavů, jako je chronická únava, bolesti hlavy, nespavost, podráždění apod.

Kontraindikace: alergie na med a včelí produkty.

 

Masáž zad baňkami je starověká čínská metoda, známá již přes 3000 let a dodnes velice uznávaná a rozšířená. Tato technika je jedna z nejúčinnějších na ztuhlé svaly, partie zad a krku, ale i na onemocnění trávicího, dýchacího a pohybového aparátu. Přináší velkou úlevu při napětí v oblasti páteře – způsobené narušením funkce vnitřních orgánů. Nepřímo působí přes jednotlivé reflexní zóny na příslušné orgány. Dochází k odstranění jedů z tělních tekutin a lepšímu prokrvení tkáně. 

Indikace: bolesti páteře, onemocnění dýchacích cest, poruchy krevního tlaku, otoky, záněty kloubů a revmatické potíže.

Kontraindikace: celková infekce, horečka, krvácivé stavy, popáleniny, křečové žíly, těhotenství, menstruace..

 

Masáž zad lávovými kameny 

Tento typ masáže dokáže svými účinky uspokojit i ty nejnáročnější. Je to jedna z nejlepších terapií na odstranění stresu, a pomáhá při bolestech zad a kloubů. Doporučujeme především lidem, kteří jsou pod stálým časovým tlakem. Představte si teplo přicházející z vulkanických kamenů do ztuhlých svalů, kombinované s masáží. Teplo a speciální masážní techniky dokonale uvolní tělo a mysl a tím zbavují stresu a napětí. Masáž horkými kameny výborně stimuluje krevní oběh a lymfatický systém. K této masáži se využívá speciálních lávových kamenů, které výborně akumulují teplo a zároveň se díky tomu uvolňují některé ionty kovů, přispívající k urychlení regenerace tkání. Lávové kameny mají mimořádně silnou energetickou vibraci. Tato vlastnost je využívána k odstraňování blokád důležitých bodů na meridiánech a rozproudění energie v celém lidském těle. Po této masáži prostoupí vaše tělo krásné uvolnění a hluboký pocit tepla a relaxace.

Kontraindikace: těhotenství, vysoký krevní tlak, záněty, křečové žíly, srdeční potíže, sluneční popáleniny.

Výsledek obrázku pro masáže